İYİLİK GEMİSİ GAZZE’YE DOĞRU YOLA ÇIKTI!

Kevser Eğitim Vakfı olarak AFAD koordinasyonunda yola çıkacak olan “İyilik Gemisi”ne yardımlarınızı ulaştırdık.

Mısır’ın Ariş limanına varmak üzere Mersin limanından hareket eden yardım gemisine yüklenerek Gazzeli kardeşlerimize doğru yola çıktı. İnsani yardım malzemeleri Mısır’daki Refah Sınır Kapısı’ndan Gazze’ye ulaştırılacak.

Vakfımız, yapılan bağışlarla, bölgede ihtiyaç duyulan yardım malzemeleri temin ederek gemiye teslim etti. Emanet ettiğiniz yardımlarınızı mazlum kardeşlerimize ulaştırmaya devam ediyoruz.

Vakfımızın “İyilik Gemisi” uğurlama videosu:
https://x.com/KevserEgitim/status/1768636649628459488?s=20

Kevser Eğitim Vakfı | Hayra Açılan Kapınız

0 Comments

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfından Teşekkür Ziyareti.

Ülkemizde yaşanan ve asrın felâketi olarak zihinlerden çıkmayacak olan 06 Şubat 2023 depreminde, afet bölgelerinde ilk günden son güne kadar aktif olan; arama kurtarma ekiplerimiz, ulaşım desteğimiz, aşevlerimiz, çadırlar kentlerimiz, konteynerler evlerimiz, giyim mağzalarımız, sağlık malzemesi desteklerimiz, eğitim – kırtasiye desteklerimiz, kreş hizmetlerimiz ve il, ilçe ve köylerimize kadar hemen hemen her alanda kardeşlerimizin yanında olan vakfımıza bir teşekkür de Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) ve İDSB Yönetim Kurulu Üyelerinden geldi.

Türkiye Gönüllü Teşekküller Vakfı (TGTV) Yönetim ve İcra Kurulu Başkanı Mehmet YILDIZ ve beraberinde ki heyet, Vakfımızın Yönetim Kurulu Başkanı Ferhat Çalışye’yi makamında ziyaret ederek hizmetlerinden dolayı teşekkür belgesi takdim ettiler.

Kevser Eğitim Vakfı olarak kıymetli misafirlerimize ziyaretleri nedeni ile teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Kevser Eğitim Vakfı | Hayra Açılan Kapınız

 

0 Comments

Gazze Yardımı.

İşgalci İsrail’in Gazze’de sivillere yönelik saldırıları devam ediyor. Hava, kara ve deniz olmak üzere her yerden abluka altında tuttuğu ve bombardıman altında bıraktığı Gazze Şeridi’ne bölgeden gelen acil talepler üzerine yardım ulaştırıyoruz.

Hayırseverlerimiz ile birlikte yürüttüğümüz yardım çalışmalarında teminini gerçekleştirdiğimiz ihtiyaç kolilerini Türk Kızılayı Lojistik Merkezine teslimini gerçekleştirdik.

Hayırseverlerimizin desteği, dualarımız ve kalbimiz Filistinli kardeşlerimizle…

Kevser Eğitim Vakfı | Hayra Açılan Kapınız

 

0 Comments

Huzurevi Ziyaretlerimiz.

Millet olarak kültürümüzde yaşlılar çok kıymetli ve değerlidir. Dinimizde yaşlılarımıza büyük önem vermektedir. Sevgili Peygamberimiz Hazreti Muhammed (sav) bir hadis-i şerif’inde şöyle buyuruyor: Saçı sakalı ağarmış yaşlı Müslümana saygı gösterip ikram etmek, Allah’a saygıdandır. (Ebu Davud, “Edeb,” 23)

Yaşlı olan evde bereket vardır. Biz de büyüğün hayır duası çok önemlidir. Büyüğün duası alınır da bir işe başlanırsa muvaffakiyet baştan kazanılmıştır. Ama maalesef şimdi yaşlı anne ve babalar çeşitli bahane ve sebeplerle huzurevlerine kapatılarak yalnızlığa mahkum edilmiştir. Büyüklerimizin veli nimet, küçüklerimiz de en büyük sermayemiz olduğunu unutuverdik.

Kevser Eğitim Vakfı olarak, yaşlıların duasını almak ve onlara unutulmadıklarını hatırlatmak için sadece dini bayramlarda, özel günlerde değil, her fırsatta Türkiye’deki yardım çalışmaları sırasında bulunduğumuz  il veya ilçedeki huzur evlerini ziyaret ederek yaşlıların gönüllerini alıyoruz.

Yaşlılarımıza sağlayacağımız en önemli konfor: şefkat, nezaket, anlayışıdır.

Kevser Eğitim Vakfı | Hayra Açılan Kapınız

 

0 Comments

Vefat ve Başsağlığı.

Kevser eğitim Vakfı Genel Başkanı Sn. Ferhat Çalışye‘nin muhterem babası Aydın Çalışye Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur.

Allah-u Zülcelal rahmeti ile muamele eylesin. Makamı âli, mekanı cennet olsun. Ailesi, yakınları ve sevenlerine sabırlar ihsan eylesin.

Cenaze, İkindi namazına müteakip Bahçelievler Şehit Mehmet Karaaslan Camiinde kaldırılıp Kanarya Mezarlığına defnedilecek.
0 Comments

Filistin’e İnsani Yardım Ulaştırıyoruz.

Kevser Eğitim Vakfı olarak Afad ve Türk Kızılayı koordinasyonu ile İnsanı Yardım Platformu çatısı altında sizlerden gelen yardımlarla ilk etapta temin ettiğimiz 50.000 adet hazır tüketim konserveleri, İzmir Alsancak limanından kalkacak gemiyle Gazze’ye gönderilmek üzere hazırladık. 
Devletimizin gücü milletimizin merhamet ve feraseti ile zulüm altında yaşam mücadelesi vermekte olan mazlum kardeşlerimizin topraklarını koruma davalarına inanıyor verdikleri özverili mücadelelerine destek veriyoruz.
Ayrıca savaş bölgelerinden talep edilen;
  • Temel Tüketim Malzemeleri,
  • Hijyen Setleri,
  • Anne ve Bebek Setleri’de tarafımızca temin edilmeye devam ediyor.

Milletimizin kampanyamıza göstermiş olduğu ilgiye teşekkür ediyor, desteklerinizi arttırarak devam ettirmenizi rica ediyoruz.

Kampanya Hesap Bilgileri
TR43 0020 5000 0061 4289 5000 13
0 Comments

Filistin Yardım Bekliyor.

Şimdi değilse ne zaman…

İşgalci İsrail’in Gazze’de sivillere yönelik saldırılarını şiddetle kınıyoruz ve Kevser Eğitim Vakfı olarak, Katil İsrail’in hava, kara ve deniz olmak üzere her yerden abluka altında tuttuğu ve bombardıman altında bıraktığı Gazze Şeridi’ne acil destek vermeye tüm ümmeti davet ediyoruz. İsrail, Gazze’de özellikle sivil yerleşim yerlerini hedef alıyor, okullar ve hastaneler dahil her yeri bombalıyor.

Gazze Sağlık Bakanlığı, İsrail’in Gazze’ye saldırılarında çok sayıda çocuk ve kadın olmak üzere masumların öldüğünü, yaklaşık binlerce kişinin yaralandığını açıkladı. Saldırılarda şehit olan yüzlerce kardeşimize Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyoruz. Dualarımız, desteğimiz ve kalbimiz Filistinli kardeşlerimizle…

İşgalci İsrail’in Gazze’de sivillere yönelik saldırıları nedeniyle sağlık ve eğitim başta olmak üzere tüm yaşam durma noktasına gelirken Gazze Şeridi’ndeki hastaneler ve su tesisleri için yakıt sağlanması, hastanelere ilaç ve tıbbi sarf malzemesi sağlanması, yaralılar için cerrahi operasyonların sağlanması, gıda paketleri, hanımlara ve çocuklara özel ihtiyaç paketleri gibi Filistinli kardeşlerimiz acil yardım desteğine ihtiyaç duyuyor.

Kevser Eğitim Vakfı | Hayra Açılan Kapınız

 

0 Comments

Tügva Ziyareti.

Kevser Eğitim Vakfı olarak Genel Başkanımız Ferhat Çalışye ve Gençlik Koordinatörümüz Mustafa Summak ile Tügva İstanbul İl Başkanlığına atanan Beytullah Çiçen’e hayırlı olsun ziyaretinde bulundular.

Kısa bir sohbet sonrası Tügva’nın hizmetleri göreve başlayan Beytullah Çiçen’e muvaffakiyet dileyerek ayrıldılar.

Kevser Eğitim Vakfı | Hayra Açılan Kapınız

0 Comments

Mevlid Kandili Mesajı.

İnsanlık O’na (sav) muhtaçtı

Peygamber Efendimiz, Rebiülevvel ayının on ikisinde, bir pazartesi günü dünyayı şereflendirmişlerdir. Miladî takvime göre, bu sene bu tarih, 26 Eylül 2023’ü Salı gecesine tekabül ediyor. Müminler olarak, Efendimiz sallallahu aleyhi vesellemin dünyayı şereflendirdiği Rebiülevvel ayının on birini, on ikisine bağlayan geceyi Mevlid Kandili olarak kutluyor, o gece ile şerefleniyoruz.

Efendimiz yeryüzünü şereflendirmeden önce insanlar, saadetin, sevincin ve huzurun kaynağı olan “tevhid” inancından mahrumdu. Küfür ve şirk fırtınası, ruhları ve kalpleri kasıp kavurmuştu. Gönüllerde tek mâbud yerine, birçok bâtıl ilâh yer almıştı! Hakikî sahibini arayan ruhların feryadı ortalığı çınlatıyordu…

İnsanlar, birbirini yiyen canavarlar misali vahşîleşmiş, küfür, şirk, cehalet ve zulüm bataklığında boğulmaya yüz tutmuşlardı. Tıpkı bugünkü gibi zalimin zulüm kamçısı altında mazlumlar inim inim inler hale gelmişti. Âlem mahzun, varlıklar mahzun, gönüller mahzun ve simalar mahzundu.

Akıl, ruh ve kalpleri mânevî kıskacı altına alıp olanca kuvvetiyle sıkan bu küfür ve şirke, bu dalâlet ve cehalete, bu hüzün ve sıkıntıya beşerin daha fazla katlanmasına Allah’ın sonsuz merhameti elbette müsaade edemezdi…

Bütün bunlara son verecek bir zâtı, şefkat ve merhametinin bir eseri olarak elbette gönderecekti…

Ve insanlığın en hayırlısını, Allah’ın tevhid dinine çağıran Fahr-i Kâinat Efendimiz Muhammed Mustafa aleyhissalatu vesselamı insanların kurtuluşu için gönderdi.

Batılın yıkıldığı gece

Efendimiz aleyhissalatu vesselamın doğduğu o kutlu gece, Kâbe’de tapılmakta olan cansız putların çoğunun baş aşağı devrildiği, parçalanarak yerlere serildiği görüldü. Aynı gece, Kisra’nın sarayı beşik gibi sallanarak, on dört balkonu parçalanarak yerlere düştü. Sava’da, mukaddes tanınan gölün suyu çekilip kurudu. Mecusilerin bin senedir yakılan ve söndürülmeyen ateşi söndü.

Bütün bu gerçekleşen alametler gösteriyordu ki, dünyaya gelen zat; ateşe tapmayı yasaklayacak, puta tapmayı kaldıracak, Fars saltanatını yerle bir ederek, Ehl-i Batıl’ın Allah’ın izni olmadan kutsal saydığı şeylerin kutsallığını ortadan kaldıracaktı.

İşte, Fahr-i Kâinat Efendimizin şereflendirdiği bu geceye “Veladet-i Nebi” gecesi diyor ve O’nu bütün kalbimizle, ruhumuzla, her sene yeniden yâd edip doğduğu geceyi onu anlatabilmek ve anlayabilmek için bir fırsat bilerek, kutluyoruz.

Getirdiği kurtuluş reçetesine, açtığı cennet yoluna ve sünnet-i şerifine yeniden sımsıkı sarılmak ve Mevlid kandilini vesile ederek, ona biatimizi, bağlılığımızı tazelemek ne yüce bir şeref ve ne büyük bir saadettir…

Söz veriyoruz!

Bu geceyi oturup bir sözleşme vesilesi olarak görüyoruz. Diyoruz ki: “Allah’ım Resulün Muhammed Mustafa sallallahu aleyhi vesellemin aramıza teşrif ettiği bu kıymetli günü vesile ederek söz veriyoruz: ‘O’nun getirdiği kurtuluş yoluna, Din-i Mübin’e sımsıkı sarılacak, onu en güzel şekilde öğrenerek hayatımıza hâkim kılacağız.”

“Peygamberin, sevgilimiz Muhammed aleyhisselam sana nasıl ibadet etmiş ve bize nasıl öğretmişse öyle sana ibadet edecek, getirdiği tevhid mesajının, yeryüzünün en uzak yerlerinde yaşayan kabilelerine, insanlarına kadar, herkese ulaşması için gayret edeceğiz.”

“Sabrını, ahlakını kendimize rehber edip o, sıkıntılara nasıl sabır göstermişse biz de onun gibi yapmak için tüm gücümüzle dayanacağız. Ahlakı ile yeryüzünün cennet gibi olması için çalışacağız. Habibin Muhammed aleyhisselam hürmetine bize bunu nasip et, bu gayreti içimize koy ve bizi dininin hizmetlerinde kullan ya Rabbi” diye, dua edeceğiz.

Rabbimiz, bizleri, Sevgili Resulünün şefaatine nail eyle…

Kevser Eğitim Vakfı | Hayra Açılan Kapınız

 

0 Comments

Fas’a İnsanı Yardım Ulaştırıyoruz.

Depremin etkilediği Fas’a acil insani yardım ulaştırıyoruz.

Yakın zamanda ülkemizde şiddetli yaşan depremin yol açtığı hasarları hatırlıyor ve Fas’ta meydana gelen deprem için de aynı hassasiyeti gösteriyoruz.

Kevser Eğitim Vakfı olarak dünya üzerinde yardıma ihtiyaç duyulan her bölgede olmaya gayret ediyoruz.

Siz kıymetli bağışçılarımızın destekleri ile Fas’a AFAD koordinasyonunda acil olarak insanı yardımları götürüyoruz.

Sizlerde vakfımızın çalışmalarına destekte bulunabilirsiniz.

Kevser Eğitim Vakfı Çağrı Merkezi: 0212 613 76 66

0 Comments
Çağrı Merkezi 0212 613 76 66

Bizi Takip Edin !

Topçular Mah. Gürbüzler Sk. No: 9
EYÜP / İSTANBUL

bilgi@kevseregitimvakfi.org