BASIN AÇIKLAMASI
15 Temmuz 2016 tarihinde gerçekleştirilen amacı milli ve manevi değerlerimiz başta olmak üzere, ülkemizin istiklalinin ve istikbalinin karartılması olan hain darbe teşebbüsü, Allah-u Zülcelal’in yardımı, dostlarının himmet ve gayretleri ile Sayın Cumhurbaşkanımız’ın önderliğinde Türk Halkının üstün cesareti sayesinde bastırılmış ve FETÖ ve onun benzeri terör örgütlerinin hain emelleri engellenmiştir.

Tarihte her zaman önemli bir konuma ve itibara sahip olan milletimiz, 15 Temmuz Milli Direnişiyle dünyaya bir kez daha örnek teşkil edecek bir olaya imza atmış ve tüm dünyaya nezdinde halkın iradesinin ve itibarının gücünü ispatlamıştır.

Bu itibarla dış güçlerin güdümünde ülkemizde kümelenen hain terör örgütlerinin temizlenmesiyle, ülkemizin büyüme ve gelişmesi ivme kazanarak, bulunduğumuz coğrafyada hâkim güç olma yolunda hızla ilerlediğimiz bir gerçektir. Elbette bunu kabullenmeyecek karşıt güçler olacaktır lakin bunların hiçbirine millet olarak hiçbir zaman geçit vermeyeceğiz.
Bu anlamda Kevser Eğitim Vakfı üstüne düşen vazifeyi layıkıyla yerine getirmiş ve getirmeye de devam edecektir.

15 Temmuz’un yıl dönümünde, ülkemizin milli manevi değerlerine, ekonomisine ve istikrarına kast etmiş hain darbe girişimini bir kez daha şiddetle kınıyor; vatanımıza sahip çıkan yüce milletimize yeniden teşekkür ediyoruz. Bu vesileyle, başta vakfımız gönüllülerinden Şehit Tahsin GEREKLİ ve Şehit Tevhit AKKAN başta olmak üzere tüm şehitlerimizi rahmet, gazilerimizi ise minnetle anıyoruz.
Allah-u Zülcelal vatanımızı, dinimizi, birlik ve beraberliğimizi muhafaza eylesin.

Ferhat ÇALIŞYE
Genel Başkan